Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Еднонасочен AC180-240V LED возач 12W
Еднонасочен AC180-240V LED возач 12W
 • Еднонасочен AC180-240V LED возач 12W
 • Еднонасочен AC180-240V LED возач 12W

Еднонасочен AC180-240V LED возач 12W

  Единечната цена: USD 2.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HQ12W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: 220V, 180-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Non-dimmable

Out Current: 100-300mA

Name: AC180-240V LED Driver 12W

Application: Indoor Light

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 100 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 100000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Еднонасочен AC180-240V LED возач 12WСеријата HQ12W-01 е AC180-240V LED Возач 12W LED возач за LED панел, LED вградна светилка и LED таванско светло со UL-сертификат за еднонасочна струја со пластично куќиште. Овој модел има воспаление на задното куќиште на компјутер, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.

AC180-240V LED Driver 12W


Спецификации на производот

Тип: LED Возач 12W

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 12W

Макс. Излезна струја: 100-300mA

Димензии: 94 * 38 * 24мм

Единечна напон (180-240V) Серија

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Сертификат: TUV, SAA, RCM, CB

LED Driver 12W

Еднонасочен AC180-240V LED возач 12W


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > Еднонасочен AC180-240V воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号