Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > Еднонасочен AC180-240V воден возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Еднонасочен AC180-240V воден возач

Категории на производи од Еднонасочен AC180-240V воден возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач на Возење на Возење на Возење , Возач од 60Watt возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Тековен возач на вода R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Еднонасочен AC180-240V воден возач Добавувачи

Еднонасочен AC180-240V воден возач


Брз преглед

Излез на постојан струен режим
Типичен животен век> 50000 часа
Заштита: краток спој / над напон / над-температура

Со влез напон, моќност 100-130V / 180-240V влез, пластична школка пакување, за панел светилка за напојување, одговара на европскиот пазар, затворен напојување, обично CE TUV UL сертификација, 3-5 години гаранција, да обрнат внимание на топлина проблеми, за да се избегне употреба на висока температура.


Параметар:

Влезен напон: 100-130vac / 180-240vac
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc
струја: 100mA-2000mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: Траик
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.
Single Voltage AC180-240V Led Driver

HZ45W0203


Кои се придобивките од Fahold возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично водено решение за возачот за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводен возач со висока ефикасност за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решениеЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号