Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Висок залив НЛО круг тип LED драјвер
 • Висок залив НЛО круг тип LED драјвер

Висок залив НЛО круг тип LED драјвер

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Money Gram
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-200U-054B

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 24-38/36-54/45-76Vadc

Current Accuracy: +-5%

Efficiency: 91%

Size: 151.7*66.5mm

Warranty: 5 Years

Output Current: 6.5A/5.5A/4.8A

Additional Info

Пакување: 9PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

Сериите FD-200U-xx се низа IP65-отценети циркуларни LED напојувања кои првенствено се дизајнирани за високо осветлување и LED осветлување. Опсегот има кружен дизајн и е засенет во алуминиумско куќиште за да се обезбеди рејтинг на IP и исто така обезбедува дисипација на топлина. HBG-100A е достапен во 24-54VDC единечни излезни напонски опции со тековни опции од 6.5A до 2.4A. Оваа верзија на FD-200U-xx излезните константни струјни нивоа кои се прилагодливи преку внатрешниот потенциометар.

Одлична:

Универзален опсег на влез на AC до 305VAC

Вградена активна PFC функција

Висока ефикасност до 91,5%

Кратко коло, преку струја, пренапонски и прекумерна заштита

Дизајн со кружен облик со алуминиумско куќиште

IP65 отценети за внатрешни и надворешни инсталации

Погоден за суви, влажни, влажни локации

Апликација:

LED осветлување со висок / низок залив

Сцениско осветлување

Осветлување на тунели

Осветлување на ЛЕР место

Отворен архитектонски системи за осветлување

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号