Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач
Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач
Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач
Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач
 • Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач
 • Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач
 • Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач

Не-трепкач 0-10V придушувач Круг Висока залив НЛО возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-200U-054

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 36-54Vdc

Output Current: 2.4-4.8A

Output Watts: 200W

Typical Efficiency: 90%

PF: >0.9

THD: <15%

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Опис на производот

Водоотпорен круг доведе напојување


Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
Излезна моќност: 200W
Димензии: 151.7X66.5 mm
Ефикасност: 93%
Encironment / IP рејтинг: затворен / отворен
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE


Перформанси

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремен временски период до -20 Целзиусови степени
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија


Fahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со различни видови на систем за намалување на капацитетот за контрола на LED таванско светло, LED вградна светилка, LED панел светла, LED wallwashers, LED ленти светла и така натаму. Нашите 0-10V / 1-10V затемнувачи ја поддржуваат и линеарната и логаритамската крива на затемнување, со што се смалуваат светлата многу лесно и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлување, како што се Lutron, Dynalite, Schneider, Clipsal, Osram, Philips, ABB и така натаму .


Нашите производи се применуваат за улично осветлување, индустриски и рударски светлина, линеарно светло, три-доказ светлина, поплави светлина, панел светлина и така натаму.

Водоотпорен круг доведе напојување


Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号