Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
UL 160W предводен од високо залив возач
UL 160W предводен од високо залив возач
 • UL 160W предводен од високо залив возач
 • UL 160W предводен од високо залив возач

UL 160W предводен од високо залив возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-160U

Additional Info

Пакување: 12PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

 • Вградена активна PFC функција
 • Висока ефикасност до 93%
 • Факултативна функција за затемнување, 1-10V или PWM
 • Дизајн за внатрешна или надворешна врата
 • 5 години гаранција
Опис на производот

Спецификации на производот:

поддршка: IP67
MAX излезна моќност: 160W
постојан тековен дизајн
3 во 1 режим на затемнување: 0-10v, pwm, rx
непречено затемнување (0-100%), може да се затемни до исклучување
TUV CB CE UL FCC сертифициран
заштита: dhort коло, отворено коло

Пренапонска заштита: 6KV

Примена: улична светлина, висок залив

Перформанси

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 93% Трошок за електрична енергија, Подобро ефикасност, Подолг животен век
Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремен временски период до -20 Целзиусови степени
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

Шенжен Фахолд Електроника копродукции, ООД е основана во 2010 година, фабрика која интегрира LED возачите дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 систем за управување со квалитет сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 квалитет контроли. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号