Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > Висока моќност НЛО предводена возачот за висок залив
Висока моќност НЛО предводена возачот за висок залив
 • Висока моќност НЛО предводена возачот за висок залив

Висока моќност НЛО предводена возачот за висок залив

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-160U

Additional Info

Пакување: 12PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,Yantian

Опис на производот

Определување

 • Вградена активна PFC функција
 • Висока ефикасност до 93%
 • Факултативна функција за затемнување, 1-10V или PWM
 • Дизајн за внатрешна или надворешна врата
 • 5 години гаранција
Опис на производот

Спецификации на производот:

поддршка: IP67
MAX излезна моќност: 160W
постојан тековен дизајн
3 во 1 режим на затемнување: 0-10v, pwm, rx
непречено затемнување (0-100%), може да се затемни до исклучување
TUV CB CE UL FCC сертифициран
заштита: dhort коло, отворено коло

Пренапонска заштита: 6KV

Примена: улична светлина, висок залив

Перформанси

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 93% Трошок за електрична енергија, Подобро ефикасност, Подолг животен век
Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремен временски период до -20 Целзиусови степени
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Escrow., Итн

Испорака:

Испорака : испрати веднаш по уплатата

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号