Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > Кружен НЛО LED Возач од 160W Постојана струја
Кружен НЛО LED Возач од 160W Постојана струја
 • Кружен НЛО LED Возач од 160W Постојана струја

Кружен НЛО LED Возач од 160W Постојана струја

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Money Gram
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-160U-xx

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 24-38/36-54/45-76Vadc

Output Current: 5A/4.4A/3.6A

Current Accuracy: +-5%

Efficiency: 91%

Size: 151.7*66.5mm

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 9PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

FD-160U-xx серија се низа на IP65 номинални кружни LED напојувања за напојување дизајнирани првенствено за високо заливско и мало заштитено LED осветлување. Опсегот има кружен дизајн и е засенет во алуминиумско куќиште за да се обезбеди рејтинг на IP и исто така обезбедува дисипација на топлина. HBG-100A е достапен во 24-60VDC единечни излезни напони со тековни опции од 4А до 1.6A. Оваа верзија на FD-160U-xx излезните константни струјни нивоа кои се прилагодливи преку внатрешниот потенциометар.

Одлична:

Универзален опсег на влез на AC до 305VAC

Вградена активна PFC функција

Висока ефикасност до 91,5%

Кратко коло, преку струја, пренапонски и прекумерна заштита

Дизајн со кружен облик со алуминиумско куќиште

IP65 отценети за внатрешни и надворешни инсталации

Погоден за суви, влажни, влажни локации

Апликација:

LED осветлување со висок / низок залив

Сцениско осветлување

Осветлување на тунели

Осветлување на ЛЕР место

Отворен архитектонски системи за осветлување

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号