Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло
Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло
Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло
Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло
 • Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло
 • Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло
 • Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло

Возач на UFO на отворено за напојување со постојана струја, возачка светилка за светло

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160U-054

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 36-54Vdc

Output Current: 2.0-3.6A

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

Efficiency: 91%

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 9PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување
 • Вградена активна PFC функција
 • Висока ефикасност до 93%
 • Факултативна функција за затемнување, 1-10V или PWM
 • Дизајн за внатрешна или надворешна врата
 • 5 години гаранција
Опис на производот

поддршка: IP67
MAX излезна моќност: 160W
постојан дизајн на струја
3 во режим на затемнување: 0-10v, pwm, rx
непречено затемнување (0-100%), може да затемни за да се исклучи
TUV CB CE UL FCC сертифициран
заштита: дерто коло, отворено коло

заштита од пренапони: 6KV

Примена: улично светло, висок залив


Изведба

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 93% цена на електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
Посветен IP67 запечатени оптички шуплини
Унифорност во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремни временски услови до -20º целзиусови
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија


Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号