Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
UFO LED возач High Bay Lights возач 150W
UFO LED возач High Bay Lights возач 150W
 • UFO LED возач High Bay Lights возач 150W
 • UFO LED возач High Bay Lights возач 150W

UFO LED возач High Bay Lights возач 150W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160U-076

Input Voltage: 100-277V

Output Voltage: 45-76Vdc

Output Current: 1.3-2.75A

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 92%

PF: >0.9

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 12PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување
 • Вградена активна PFC функција
 • Висока ефикасност до 93%
 • Факултативна функција за затемнување, 1-10V или PWM
 • Дизајн за внатрешна или надворешна врата
 • 5 години гаранција
Опис на производот

поддршка: IP67
MAX излезна моќност: 160W
постојан дизајн на струја
3 во режим на затемнување: 0-10v, pwm, rx
непречено затемнување (0-100%), може да затемни за да се исклучи
TUV CB CE UL FCC сертифициран
заштита: дерто коло, отворено коло

заштита од пренапони: 6KV

Примена: улично светло, висок залив

Изведба

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 93% цена на електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
Посветен IP67 запечатени оптички шуплини
Унифорност во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремни временски услови до -20º целзиусови
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Зачувај., И др

Испорака:

Испорака : Испратете веднаш по вашата исплата


Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号