Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > Тркалезен индустриски LED возач за светлосни сијалички
Тркалезен индустриски LED возач за светлосни сијалички
Тркалезен индустриски LED возач за светлосни сијалички
 • Тркалезен индустриски LED возач за светлосни сијалички
 • Тркалезен индустриски LED возач за светлосни сијалички

Тркалезен индустриски LED возач за светлосни сијалички

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FU-160U

Additional Info

Пакување: 9PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Опис на производот

Индустриски LED-возач FD-200U се применува на LED светлината High Bay . Ова пластично куќиште за возачи беше изработено од лесна, но силна пластика со заштитна црна боја обложена со завршен облик.


Спецификации на производи:

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
Излезна моќност: 160W
Димензии: 191,5X69 мм
Ефикасност: 93%
Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP67
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE

weixinufo200


Возач на UL AC100-277V (Возач на светло за светло на Bay Bay), Desigen за светла предводени од заливот со висок лумен. Неговото куќиште е изработено од пластичен, независен дизајн за структура на излезна врска, погоден за северен амерички пазар.

Водоотпорен 200W 54V тркалезен индустриски LED возач за LED светлосни сијалички

Пакување и испорака
Packaging details  50PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.

Водоотпорен 200W 54V тркалезен индустриски LED возач за LED светлосни сијалички

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号