Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност
LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност
LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност
LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност
 • LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност
 • LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност
 • LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност

LED High Bay НЛО осветлување 240W висока ефикасност

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-240U-050

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 7 Years

Output Power: 201 - 300W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

PF: >0.9

Power: 240W

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Круг возач на високи заливни светла

ФД-240У-050

Влезен напон: 100-277V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

Димензија: 191 O * 69 DRmm

Соодветна на UL: Да


240W Работилница светилки возач; LED High Bay 240W возач; 200W High Bay Light Fixture возач, Возач на светла за магацини, дигитално напојување со електрична енергија, предводен од High Bay Light Driver


 • Совршена замена за традиционалните светла
 • Долг живот долг 80,000 часа.
 • 3-во-1 димминг
 • Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
 • Специјални IP65 запечатени оптички кабинети
 • Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
 • Целосно оперативен во екстремен временски период до -20 Целзиусови степени
 • Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија


Перформанси

Input Rated Voltage :

100Vac~277Vac

Input Frequency Range:

47Hz~63Hz

Efficiency :

93%(MIN)at Rated Voltage

Output:

25-40/30-50/36-54/40-60/76-143V    7.5A max

Output power :

240W Led Driver

Turn On Delay Time:

<2S (AC:110V and full load)

Safety protection :

over voltage and current protection

Leakage Current:

<5mA

Operating Temperature:

0°C----+60°C

Storage Temperature:

-40°C----+85°C

Certificate:

CE UL/CUL FCC ROHS,SAA

Safety Standard :

EN60950-1 UL8750-1 ESD (EN61000 3-3)
CAS (60950 ITE/TE) FCC Part 15 subpart B Class B
AN/NZS CISPR 22:2006

Application:

Fits for UK US Euroepan market ,warehouse lighting, supermarket, high roof  occasion etc.

305Vac UFO High Bay Driver

Апликации

 • складиште осветлување, супермаркет осветлување

240W Workshop Lamps Driver
Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号