Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач > Постојан тековен висококвалитетен возач за возачот 108W 3A
Постојан тековен висококвалитетен возач за возачот 108W 3A
 • Постојан тековен висококвалитетен возач за возачот 108W 3A

Постојан тековен висококвалитетен возач за возачот 108W 3A

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
  Време на испорака: 12 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-108U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W, 108W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 130*66.5mm

Efficiency: 90%

Application: Street Light, High Bay Light

Additional Info

Пакување: 12PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Постојан тековен висококвалитетен возач за возачот 108W 3A

Спецификации на производот

 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна моќност: 108W
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC, CE
High Bay LED Driver 108W

Fahold High Bay Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, безбеден и сигурен, Fahold LowBay Driver е совршена замена на LED изворот за напојување на конвенционалниот CFL LowBay систем, овозможувајќи ви да ги осветлите вашите супермаркети, продавници за малопродажба и спортски рекреативни простори на попаметни начин.


High Bay LED Driver 108W


Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号