Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач предводена од светла за НЛО > Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Категории на производи од Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед Раст Светлината го водеше High Bay Light , Префрлување на напојување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 240W Ufo High Bay возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач Добавувачи

Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Висока моќност од 100W или повеќе, специфични водонепропусни перформанси против висок притисок, AC100-277V влез, висока PF вредност, може да го направите триак-затемнување или 0-10V / PWM / RX затемнување, краток спој заштита, класа 2 сатис излез дизајн, донесе сертификат UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE. Европа и Северна Америка.

Постојан актуелен LED- возач, UL-регулатор за дим транспарентност , Со светски стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL и FCC, нашите производи за осветлување се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка , Кореја и др. Ние нудиме широк спектар на LED решенија за осветлување, кои вклучуваат LED Линеарно осветлување или систем, LED осветлување, LED светла за зајдисонце итн. Максимизирајте ја убавината на вашето работно место со нашата прекрасна Складишна светилка, возач на магацински светилки , работилници за осветлување, супермаркет Решенија за осветлување и фабричко осветлување.

Примена: Специфично за високо зајакнато светло, возачот со висока моќност над 100W, нормално за надворешно водоотпорен, AC100-277V, 0-10V / PWM / RX затемнување, заштита од краток спој, одказ за излез од класата 2, помина на UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран. Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 25-143vdc
струја: 100mA-8000mA.

Моќност: 240W
Фактор на моќност:> 0.9

IP степен: IP65
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, гаранција од 5 години.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.
Fd 108u 054b 0001High bay light led driverЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号