Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач без фликери > Пластичен случај 100-240VAC предводен возач > Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување
Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување
Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување
Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување
 • Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување
 • Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување
 • Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување

Заштеда на LED диоди за заштеда на LED осветлување

  Единечната цена: USD 3.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE042-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC

Output Voltage: 30-42V

Output Current: 1300mA Max.

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Овој ЛЕР-возач има моќност од 100-240V LED осветлување. Нормален возач ќе го намали животен век на LED светилки, светилки на панелите, па затоа се препорачува да користите LED драјвер. Енергетски ефикасен LED возач

3 година гаранција!

Велика Британија Осветлување додатоци , Произведени од страна на Фахолд

Зошто нас?

Fahold е новоформирана онлајн продавница, но нашиот производител поседува повеќе од 10 години искуство во индустријата. Затоа купувањето на било кој од нашите производи може да се направи со најголема сигурност загарантирана.

Немојте да бидете измамени од евтини производи за замена, бидејќи нивниот квалитет и издржливост се обично лоши стандарди. Нашите производи се направени до совршенство и се конкурентни цени.

Нашите производи ќе ја намалат моќноста на вашиот дом што ќе резултира со пониски сметки за електрична енергија! Како резултат на тоа ви помагаме да го направите вашиот малку за животната средина со користење на помалку необновливи енергии! Размислете за купување не само за инвестиции во смисла на намалени сметки за енергија, туку и како инвестиција во вашата планета.

Генерал

Заштита за влез - IP20

Локација - затворен

Димензии

Должина 115mm x Ширина 41 mm x Висина 26mm

Електрична енергија

Влез - 100-240V

Излез - 1300mA

Моќност - 46W Ma.


Energy efficient LED Driver

Категории на производи : Возач без фликери > Пластичен случај 100-240VAC предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号