Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED DRIVER 500MA 20W 100-240V
LED DRIVER 500MA 20W 100-240V
LED DRIVER 500MA 20W 100-240V
 • LED DRIVER 500MA 20W 100-240V
 • LED DRIVER 500MA 20W 100-240V
 • LED DRIVER 500MA 20W 100-240V

LED DRIVER 500MA 20W 100-240V

  Единечната цена: USD 4.3 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW20W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC

Output Power: 1 - 50W

Output Voltage: 27-42v

Output Current: 500mA Max.

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Овој ЛЕР-возач има моќност од 100-240V LED осветлување. Нормален возач ќе го намали животен век на LED светилки, светилки на панелите, па затоа се препорачува да користите LED драјвер. Осветлување возач 240V

3 година гаранција!

Произведени од Фахолд

Зошто нас?

Fahold е новоформирана онлајн продавница, но нашиот производител поседува повеќе од 10 години искуство во индустријата. Затоа купувањето на било кој од нашите производи може да се направи со најголема сигурност загарантирана.

Немојте да бидете измамени од евтини производи за замена, бидејќи нивниот квалитет и издржливост се обично лоши стандарди. Нашите производи се направени до совршенство и се конкурентни цени.

Нашите производи ќе ја намалат моќноста на вашиот дом што ќе резултира со пониски сметки за електрична енергија! Како резултат на тоа ви помагаме да го направите вашиот малку за животната средина со користење на помалку необновливи енергии! Размислете за купување не само за инвестиции во смисла на намалени сметки за енергија, туку и како инвестиција во вашата планета.

Генерал

Заштита за влез - IP20

Локација - затворен

Димензии

Должина 115mm x Ширина 41 mm x Висина 26mm

Електрична енергија

Влез - 100-240V

Излез - 500mA

Моќност - 2-20W

500mA Power Supply

Категории на производи : Возач без фликери > Пластичен случај 100-240VAC предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号