Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач без фликери > Пластичен случај 100-240VAC предводен возач > Пластична кутија 0-10V со можност за придушување LED возач 45W
Пластична кутија 0-10V со можност за придушување LED возач 45W
 • Пластична кутија 0-10V со можност за придушување LED возач 45W

Пластична кутија 0-10V со можност за придушување LED возач 45W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 3 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC, TUV SAA RCM CB CE

Max Power: 45W

Dimension: 135*46*32

Name: 0-10V Dimmable LED Driver

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Пластична кутија 0-10V со можност за придушување LED возач 45W


0-10V Dimmable LED Driver

HW45W-02 серијата е LED-возач со фликери и три-во-едно затемнување функција. Неговиот опсег на максимален влез за напојување е 90-305V, и со фактор на висока моќност. Овој драјвер е дизајниран за ЛЕД панели, тавански светла, паѓачки светла итн. Точното затемнување може да достигне 1%, со исклучување на функцијата и намалување на моќта на подготвеност. Висока ефикасност, добро дисипација на топлина, која во голема мера ја подобри сигурноста на производите и го продолжи својот животен век. Неговата целосна заштита функција, вклучувајќи ги и пренапон, краток спој, отворено коло, гарантира дека возачот може да работи без проблеми.

Функција

 • Снимање нежно, и може да се исклучи (0-100%)
 • Целиот став не трепне, три-во-едно со затемнување 0-10V / PWM / RX
 • Заштита од краток спој, пренапонска заштита, заштита од преоптоварување
 • TUV SAA RCM CB CE сертифициран
 • SELV безбедно излез дизајнСтруктура

0-10V Dimmable LED Driver


Пластична кутија 0-10V со можност за придушување LED возач 45W

Категории на производи : Возач без фликери > Пластичен случај 100-240VAC предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号