Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
60W 0-10V осветлување возач на вода
60W 0-10V осветлување возач на вода
60W 0-10V осветлување возач на вода
 • 60W 0-10V осветлување возач на вода
 • 60W 0-10V осветлување возач на вода
 • 60W 0-10V осветлување возач на вода

60W 0-10V осветлување возач на вода

  Единечната цена: USD 7.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW60W-02A

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Преглед

Ова е најпопуларниот 60W PWM Dimming LED Driver на пазарот, бидејќи е пренослив, посебен дизајн, висока моќност и долг животен век. Таа работи за LED панел, LED трофеј, LED Downlight и така натаму,

Покрај тоа, пакетот е добро заштитени сега, ние бродот на стоките многу брзо по клиент место нарачката, Добредојдовте да ни се јавите ако сакате големо количество за големо.

Карактеристики

 • Висока цена-ефективна, сигурност со индустриски стандарди
 • Вградена пренапонска, прекумерна струја и заштита од краток спој

Спецификации

 • Влезен напон: 100 ~ 240V AC 50 / 60Hz
 • Излезен напон: 25-40V DC
 • Излезна струја: 0.5-1.5A
 • Моќност: 60W Макс.
 • Материјал на школка: пластика
 • Работна температура: 0 ~ 50 ° C
 • Температура на складирање: -20 ~ 60 ° C
 • Димензија: 157 x 52 x 32мм (Д x Ш x В)
 • Амбиентна влажност: 0 ~ 95% Некондензација
 • Безбедност Усогласеност: CE / TUV / SAA

Dimming 1-10V Driver


Категории на производи : Возач без фликери > Пластичен случај 100-240VAC предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号