Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Отворен возач на лимари возачи

Категории на производи од Отворен возач на лимари возачи , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач на постојан напон , Возач на улични светла добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Водоотпорен напојување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

Возач за осветлување на базенот за вода за вода

Отворен возач на лимари возачиСо глобални стандарди за производство и разни сертификати, вклучително и CE, UL, FCC, TUV и SAA, нашите предводени производи за возачи се продаваат на домашниот пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка, Кореја итн. Ние нудиме широк спектар на LED решенија за напојување со LED осветлување, кои вклучуваат LED улично осветлување или систем, LED светилки, LED линеарни итн. Во исто време, заштеда на енергија и максимизирање на убавината на вашата работна површина погон од страна на нашите дизајнирање Напојување на електрична енергија!

Нашиот опсег на напојување со постојана струја на LED осветлување нуди струи од 100mA до 8000mA; додека опсегот на напојување со LED осветлување со постојан напон започнува со напон од 12V до 48V.
Двата типа на напојување со LED осветлување нудат високи ефикасност, PFC, достапни со влез од класа P; Оценки за IP од прашина и влага од IP20 до IP67 и заштита од краток спој, напон, преоптоварување и прекумерни температурни услови. Со дополнителни опции, такви прилагодливи излези и функции за PWM, 1-10V, Резистивни или триачки затемнувачки функции.

Повеќето апликации : LED улично светло , надворешно за водоотпорно,

Предност : возач предводена од голема моќност, безбедност и стабилност, заштита од тест под притисок, заштита од краток спој, анти-молња силна, сертифицирано безбедно ниво, UL TUV FCC, сертификација и др.

Параметар:

Влезна јајце клетка: 100-277V

Излезен напон (различен опсег): 24-38V / 30-42V / 36-54V / 45-76V / 72-143V

Тековна: 100-5000mA

Фактор на моќност:> 0,95

THD: <15%

Спалување: 0-10V / PWM / RX

Домување: Алуминиум


Outdoor Liminaires Led Driver

Кои се придобивките на возачот Фахолд?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично водено решение за возачи за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводениот возач со излез со висока ефикасност за исполнување на различните барања
  • Лесно за нарачка и инсталација, потребно помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решение

ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилно плаќање
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролорите и затемнувачите од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на ЛЕР систем за контрола и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Фахолд ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи беа строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите што не сте задоволни, ве молиме слободно контактирајте нè навреме, ние ќе сториме се за да ги решиме вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号