Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели
Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели
Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели
 • Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели
 • Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели
 • Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели

Светла возач на троферите 50W 60W Светлосни панели

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Bag/Bags
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN60W-02

Input Voltage: 90-305V

Output Voltage: 25-40V

Current: 1500mA

Current Accuracy: + -3%

Efficiency: 89%

Power Factor: >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Fahold Електронски Ограничена Возачите Карактеристики :

 • Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • Поддржува 0-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 88%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Ефектот на затемнување е мазен, без треперење
 • Заштита: краток спој.
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација

Fahold Електронски Ограничена Возачите спецификации:


Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
HN60W-02 60w L188*W76*H33mm


100-277VAC

DC25-40V

300-1500mA

>0.9
HN45W-02 45w L188*W76*H33mm 300-1100mA >0.9
HN55W-01 50w L188*W76*H33mm 300-1150mA >0.9
HN80W-02 80w L188*W76*H33mm 300-2000mA >0.9
Детали за сликата:

Hn60w0202710

ЧПП

Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?

Одговор: Ние сме фабрика.


Прашање 2: Која е главната работа на Фахолд?

Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и нежните од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветиле на истражувањето и развојот на LED контролниот и затемнувачкиот систем.

Прашање 3: Што Fahold ќе стори ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?

Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме пратете пребарување за нас!

Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号