Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач > предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот
предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот
предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот
предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот
 • предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот
 • предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот
 • предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот

предводени од Pwm возачот TUV / UL три-доказ светла возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Money Gram
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS45W-01

Input Voltage: 100-240V

Output Voltage: 27-42v

Output Current: 300-1100mA

Current Accuracy: + -3%

Efficiency: 87%

PF: >0.9

THD: <15%

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 40pcs / кутија

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангжу Шенжен Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Детали:

HS45W-01 серијата е 45W три-доказ светлина и линеарно светло интегрирана моќ на дискот, влезниот напон опсег од 100-240Vac (максимално дозволуваат влез 100-277V), и има висок PF . Оваа серија на производи е дизајнирана за три анти-лесни дизајни, потрошувачката на енергија во режим на подготвеност е многу ниска. Висока ефикасност, метална конструкција на школка, добра дисипација на топлина, во голема мера подобрена сигурност на производот, и продолжување на животот на производот. Целосен опсег на функции за заштита, вклучувајќи заштита од пренапонска заштита, заштита од краток спој, но исто така и за да се осигури дека производот е без бариера.Карактеристики и придобивки


• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;

• Возач без фликер

• Влезен напон (AC100-240V);

• Заштита од краток спој,

Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;

• Долг работен век> 50000 часа

• SELV безбедно излез дизајн.

• TUV RCM CE CB сертификати.Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Escrow., Итн

Испорака:

Испорака : испрати веднаш по уплатата


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号