Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
 • 1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
 • 1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
 • 1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
 • 1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач
 • 1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач

1150мм 45w 42V предводена линеарно светло возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS45W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

Висока конверзија ефикасност, висок PF , низок THD

• Дизајн на SELV безбедносен излез

• TUV марка, RCM, CE сертификација

• Со заштита од краток спој, заштита од отворен круг

• Не може да се избере трепкање

Опис на производот

HS45W-01 серијата е 45W три-доказ светлина и линеарно светло интегрирана моќ на дискот, влезниот напон опсег од 100-240Vac (максимално дозволуваат влез 100-277V), и има висок PF . Оваа серија на производи е дизајнирана за три анти-лесни дизајни, потрошувачката на енергија во режим на подготвеност е многу ниска. Висока ефикасност, метална конструкција на школка, добра дисипација на топлина, во голема мера подобрена сигурност на производот, и продолжување на животот на производот. Целосен опсег на функции за заштита, вклучувајќи заштита од пренапонска заштита, заштита од краток спој, но исто така и за да се осигури дека производот е без бариера.Карактеристики и придобивки

• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;

• Возач без фликер

• Влезен напон (AC100-240V);

Излезен напон: 27-42Vdc

Излезна струја: 1150mA

• Заштита од краток спој,

Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;

• Долг работен век> 50000 часа

• SELV безбедно излез дизајн.

• TUV RCM CE CB сертификати.

Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Escrow., Итн

Испорака:

Испорака : испрати веднаш по уплатата

Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号