Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Затворен UL 45W Max панел светло возач
 • Затворен UL 45W Max панел светло возач

Затворен UL 45W Max панел светло возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HN45W-02

Input Voltage: 277V

Output Voltage: 25-40Vdc

Output Current: 1100mA

Current Accuracy: + -3%

Efficiency: 88%

PF: >0.9

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 28 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Опис на производот

HN45W-02 , е 45W 0-10V светодиоден приводник за LED осветлување (панелни светла, LED таванско светло), ги исполнува UL8750 / FCC сертификатите, кој работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.

Карактеристики:
• Не трепка
• 0-10 затемнување;
• 0-100% непречено затемнување, може да се исклучи;
• Може да се користи со повеќето предни или задни рабови
фазни сечење придушување;
• Заштита: преку напон, краток спој, преку оптоварување,
отворен круг итн.
• UL, FCC, CE, CB сертификати
• Ги исполнува UL8750, FCC сертификатите
• Активна PFC корекција на колото


Затворен Ул панел светло возач LED 45V

Пакување и испорака
Packaging details  50PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号