Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Електронски рамен возач на LED светилки
Електронски рамен возач на LED светилки
Електронски рамен возач на LED светилки
 • Електронски рамен возач на LED светилки
 • Електронски рамен возач на LED светилки
 • Електронски рамен возач на LED светилки

Електронски рамен возач на LED светилки

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN55W-02

Additional Info

Пакување: 28PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

HN55W-01, дизајниран за LED светлосни панели од 52W. Без трепкање на возачот на LED осветлување од 0-10V 52W 1150mA, во согласност со UL, CB, CE. Единиците се погодни за светла на затворен панел. Другите стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V, пластично лепење и заштита од краток спој, над оптоварување и термичко до 110 ° C, низ целата површина на единицата.


Карактеристики и придобивки


· Наведени во UL
· Железо обложено во прав
· Висок PFC
· Извод за единечен канал, избирање на струјно ниво на излез од DIP SW
· Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал за 0 / 1-10V, Пасивен или активен сигнал.
· Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
· Висока ефикасност до 88%
· Вградена активна PFC функција
· 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
· Ефект за слабеење мазен, не трепелив
· Заштита: Краток спој.
· Погодно за надворешно LED апликација за осветлување


Специфики за производи


Опсег на излезен напон: 100-277V
Напон: 25-45V
Излезна моќност: 52W
Димензии: 180х76х33мм
Ефикасност: 88%
Одобрување / оценување за IP: затворен IP65
Макс. Влезен напон: 277V
Начин на слабеење: 0-10V / PWM / RX
Сертификат: UL, FCC, Class P


Лед-возач на светлината на панелот, дизајн за 52W LED светло светло, без треперење и затемнување. Неговото куќиште е изработено од железо, независен дизајн за излезна структура, погоден за северноамериканскиот пазар.


45V 300Ma електронски рамен возач на LED светилки со класа P UL FCC

Пакување и испорака
Packaging details  50pcs/carton
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.

Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号