Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач > Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
 • Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
 • Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
 • Современа канцеларија осветлување LED Возач решение
 • Современа канцеларија осветлување LED Возач решение

Современа канцеларија осветлување LED Возач решение

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN80W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277VAC

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: +—3%

PF: >0.9

Size: 186*88*33mm

Wattage: 60w

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Свесно за сите, LED светлата се користат се повеќе и повеќе во домаќинството и комерцијалните апликации, бидејќи тие обезбедуваат енергетски ефикасен извор на осветлување, со мала потрошувачка на топлина и се достапни во различни бои. LED панели, исто така, обезбедуваат остри светлини и инстант стартување, за разлика од CFL, кои заземаат време да се загреат. Во оваа ситуација, ќе треба високо ефикасен Led Driver за напојување на системот за осветлување на канцелариите. Fahold Office Smart Light Driver ќе ги реши овие проблеми.

Канцелариски панел за лесно решение за возачот; Светла за канцелариски ЛЕР возач

Карактеристики и придобивки

Влезен напон: 100-277Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување

Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃

Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување

THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100% оптоварување

Излез карактеристики:

Тековна точност: 5% I 03

Нема оптоварување Valtage: 55Vmax

Ефикасност: 85% @@ 100-277Vac & 100% оптоварување, видете ја кривата на ефикасност и оптоварување за деталите

Излезен напон: 25V-40V

Излезна струја: 300-2000mA, 2000mA Макс.

Бруцови и бучава: 500mVp-p

Регулација на линија: 3% I o

Регулација на оптоварување: 3% I o

Вклучете го времето на одложување: Во нормални услови, максималното време на одложување е 1 секунда

D011.tmp

Office Smart Light Driver

High Efficiency Panel Light

HN80W-02, Fahold дизајниран предводен возач, посебно дизајниран за LED светла, апликации за вградни осветлување, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојана струја без трепкање 0-10V / PWM / RX, со опсег на моќност од 56W, UL, FCC, CE . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн Други стандардни карактеристики на спектар, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号