Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA
Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA
Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA
 • Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA
 • Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA
 • Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA

Канцелариски панел за инструменти светли 1500mA

  Единечната цена: USD 6.35 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HM60W-01

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Свесно за сите, LED светлата се користат се повеќе и повеќе во домаќинството и комерцијалните апликации, бидејќи тие обезбедуваат енергетски ефикасен извор на осветлување, со мала потрошувачка на топлина и се достапни во различни бои. LED панели, исто така, обезбедуваат остри светлини и инстант стартување, за разлика од CFL, кои заземаат време да се загреат. Во оваа ситуација, ќе треба високо ефикасен Led Driver за напојување на системот за осветлување на канцелариите. Fahold Office Smart Light Driver ќе ги реши овие проблеми.

Лед за намалување на возачот; Лед возач Дизајн; Снабдувач на електрична енергија во Кина во Кина

Карактеристики и придобивки

Влезен напон: 100-277Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување

Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃

Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/277VAC, 100% оптоварување

THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100% оптоварување

Излез карактеристики:

Тековна точност: 5% I 03

Нема оптоварување Valtage: 55Vmax

Ефикасност: 85% @@ 100-277Vac & 100% оптоварување, видете ја кривата на ефикасност и оптоварување за деталите

Излезен напон: 25V-40V

Излезна струја: 1500mA

Бруцови и бучава: 500mVp-p

Регулација на линија: 3% I o

Регулација на оптоварување: 3% I o

Вклучете го времето на одложување: Во нормални услови, максималното време на одложување е 1 секунда

48W Лед возач

Hm60w 01 80x80 2

Office Smart Light Driver

HM60W-01, Fahold дизајниран предводени од возачот, посебно дизајниран за LED светла, апликации за вградни светилки, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојана струја без трепкање 0-10V / PWM / RX, со опсег на моќност од 56W, UL, FCC, CE . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн Други стандардни карактеристики на спектар, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号