Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач > Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци
Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци
Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци
Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци
 • Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци
 • Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци
 • Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци

Канцелариски осветлување предводена возач за состаноци

  Единечната цена: USD 6.35 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN-45W-02-OL

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277VAC

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Size: 188*76*33mm

Current Accuracy: +—3%

PF: >0.9

Wattage: 60w

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

ДеталиСо своето висококвалитетно осветлување, енергетско ефикасното осветлување, возачот на предводени светла од Fahold е одлично осветлување за современи станбени и комерцијални услови. Дизајнот на кутијата на кутијата се состои од телото на железото (дизајн за безбедност на класа 2), кој е погоден за UL Стандардниот панел од 45W ( 36V постојано струјно LED светло). Иако High Efficiency трансформатор, осветлувањето на апаратот е робусно, обезбедувајќи пријатно, дури и осветлување кое може да се користи за следната вечера или канцеларија.


Дизајниран за модерна канцеларија област, ентериери и на отворено надвор, Fahold предводени од возачите се одликува со иновативен избор на декоративни осветлување и во преодни и современи стилови. Колекцијата на возачот е произведена од нашата сопствена производствена линија, компанија за акционерско осветлување, која трае околу 9 години.Спецификација на производ:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 45W

Макс. Излезна струја: 1100mA

Димензии: 188x76x33mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешен / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

HN45W-02, железен случај пригушен предводен возач 45W постојан струјно регулаторен возач , без треперење 0 / 1-10V / PWM / RX за намалување на светлината, назначен за светлосни трофери со висок лумен и висококвалитетни светодиодни панели. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за Европа на пазарот & Северноамерикански пазар.Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Канцелариски осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号