Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Водечки возач на светилки во затворен простор > Канцелариски осветлување предводен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Канцелариски осветлување предводен возач

Категории на производи од Канцелариски осветлување предводен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, 48W Лед возач , Лед возач 700Ma добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед за намалување на возачот R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Канцелариски осветлување предводен возач Добавувачи

Канцелариски осветлување предводен возач


Сеопфатна серија на возачи за канцелариско осветлување, погодни за употреба во голем број апликации за канцелариско осветлување, вклучувајќи сали за состаноци Осветлување, осветлување на производствена линија, медицинско осветлување, транспортно осветлување, осветлување за забава, итн Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да се обезбеди целосна решенија основа на вашиот проект (и) и да се обезбеди техничка поддршка.

Поточно за канцеларија осветлување, Општо земено се користи во панелот повеќе, наместо на традиционалните светилка, но нема фликерот моќ, долги часови на канцеларија работа на голема штета на очила. Потребите за напојување не се водоотпорни, со висока PF вредност, долг работен век.


Влезен напон: 100-277vac / 100-240vac / 100-130vac / 180-240vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

office lighting led driver

Кои се придобивките од Fahold возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично водено решение за возачот за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводен возач со висока ефикасност за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решение


ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号