Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач) > Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
 • Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
 • Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
 • Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
 • Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
 • Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик
 • Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик

Возач на линеарно предводено напојување со тенок облик

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HR32W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air,DHL

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Придобивки од семејството на производи

 • Глобална употреба - одобрување CE и cursus
 • Флексибилно и навремено докажување на тековната поставка преку DIP Switch
 • Lивотниот век: до 100,000 h (температура на Tc = 65 ° C, максимум 10% стапка на неуспех)
 • Повисок квалитет на светлина благодарение на <1% излезна струја на бран
 • Многу висока ефикасност (до 97%)
 • Заштита од пукање од 4 kV и напон од 2 kV (LN и LN / PE)

Input characteristics:

Input Voltage

120-277Vac or 120-347 

Input Frequency

47-63Hz

Input Current (Typ.)

600mAmax. @ 120-347Vac , 100% load

Surge Current

60Amax. @ 230Vac, 25

Power factorTyp.

PF>0.9@115VAC/230VAC/277VAC/347VAC, 100% load

THD

THD<20@115VAC/230VAC/277VAC/347VAC, 100% load

Output characteristics

Voltage accuracy

5%

No load Voltage

2Wmax

Efficiency

85.5%@ 120-277Vac & 100% load, see efficiency vs. load curve for the details

Ripple and Noise

500mVp-p

Line Regulation

5%Io

Load Regulation

5%Io

Turn On Delay Time

Under normal conditions, the maximum delay time is 1 second
Safety compliance

Safety Standard

GB19510.1,GB19510.14;EN61347-1,EN61347-2-13;UL8750, CSA C22.2No.250.13-12.

Dielectric Strength

P-S:3750VAC/5mA/60S     P-E:1500VAC/5mA/60S 

P-E:500VAC/5mA/60S

Insulation Resistance

I/P-O/P:>50M Ohms / 500VDC / 25 / 70% RH.

Leakage Current

The leakage current shall be less than 0.25mA for Class 2 at maximum input voltage

EMI

GB17743GB17625.1; EN55015, EN61000-3-2, EN61000-3-3.

EMS

EN 61000-4-2, 3,4,5,6,8,11, EN 61547.

Surge Immunity 

Severity Level:  Level2/2,DM  1.0kv   

Severity Level: Level3/3, CM  2.0kv   

Performance CriterionB

Reliability 

Life Time

≥5Years H@230Vac, 100% load. See lifetime vs. Tc curve for the details

MTBF

≥ 200,000H@ 25, 230Vac,  80% load. (MIL-HDBK-217F)

Warranty

5 years

Others 

Dimensions

278*30*20mm(L*W*H)


Weight

190±5g


Области на примена

 • Линеарно и областа осветлување
 • Осветлување на стаклена градина
 • Индустриско осветлување
 • Погоден за светилки од класа за заштита I


Категории на производи : Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач)

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号