Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач) > 58W LED возач Префрлување напојување
58W LED возач Префрлување напојување
58W LED возач Префрлување напојување
58W LED возач Префрлување напојување
58W LED возач Префрлување напојување
58W LED возач Префрлување напојување
58W LED возач Префрлување напојување
 • 58W LED возач Префрлување напојување
 • 58W LED возач Префрлување напојување
 • 58W LED возач Префрлување напојување
 • 58W LED возач Префрлување напојување
 • 58W LED возач Префрлување напојување
 • 58W LED возач Префрлување напојување

58W LED возач Префрлување напојување

  Единечната цена: USD 6.1 - 6.7 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 3 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR58W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W, 58W

Input Voltage: Full Range, 100-347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, FCC, UL,FCC,CE

Warranty(Year): 5-Year

Output Current: 500-1300MA

Application: LED Strip Light Three Prevent Lamp

Function: Programmable 0-10V/10V PWM Dimmable

Protections: Short Circuit Overload Overvolt Overtemp

Size: 278*30*20mm

Product Name: LED Driver

Additional Info

Продуктивност: 200000 PCS per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000 PCS per month

Сертификат: UL, FCC, CE

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,Hongkong

Опис на производот


Опис на производот:
* LED возачи на возачот за осветлување од 58W
* Се применува за лента за светло, линеарно светло, внатрешно осветлување
* Широк спектар на влезен напон 120VAC ~ 347VAC
* Design5 години дизајн на животниот век, 5 години гаранција
* Заштита на краток спој, заштита од отворено коло, над напонска заштита
58W

Категории на производи : Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач)

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号