Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач) > 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
 • 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
 • 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
 • 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
 • 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање
 • 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање

55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HR58W-02A/B/E/F

Additional Info

Пакување: 50PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air,DHL

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Придобивки од семејството на производи

 • Глобална употреба - одобрување CE и cursus
 • Флексибилно и навремено докажување на тековната поставка преку DIP Switch
 • Lивотниот век: до 100,000 h (температура на Tc = 65 ° C, максимум 10% стапка на неуспех)
 • Повисок квалитет на светлина благодарение на <1% излезна струја на бран
 • Многу висока ефикасност (до 97%)
 • Заштита од пукање од 4 kV и напон од 2 kV (LN и LN / PE)
Области на примена
 • Линеарно и областа осветлување
 • Осветлување на стаклена градина
 • Индустриско осветлување
 • Погоден за светилки од класа за заштита I

Input characteristics:

Input Voltage

120-277Vac or 120-347 

Input Frequency

47-63Hz

Input Current (Typ.)

800mAmax. @ 120-347Vac , 100% load

Surge Current

60Amax. @ 230Vac, 25

Power factorTyp.

PF>0.9@115VAC/230VAC/277VAC/347VAC, 100% load

THD

THD<20@115VAC/230VAC/277VAC/347VAC, 100% load

Output characteristics

Voltage accuracy

5%

No load Voltage

2Wmax

Efficiency

87%@ 120-277Vac & 100% load, see efficiency vs. load curve for the details

Ripple and Noise

500mVp-p

Line Regulation

5%Io

Load Regulation

5%Io

Turn On Delay Time

Under normal conditions, the maximum delay time is 1 second
Safety compliance

Safety Standard

GB19510.1,GB19510.14;EN61347-1,EN61347-2-13;UL8750, CSA C22.2No.250.13-12.

Dielectric Strength

P-S:3750VAC/5mA/60S     P-E:1500VAC/5mA/60S 

P-E:500VAC/5mA/60S

Insulation Resistance

I/P-O/P:>50M Ohms / 500VDC / 25 / 70% RH.

Leakage Current

The leakage current shall be less than 0.25mA for Class 2 at maximum input voltage

EMI

GB17743GB17625.1; EN55015, EN61000-3-2, EN61000-3-3.

EMS

EN 61000-4-2, 3,4,5,6,8,11, EN 61547.

Surge Immunity 

Severity Level:  Level2/2,DM  1.0kv   

Severity Level: Level3/3, CM  2.0kv   

Performance CriterionB

Reliability 

Life Time

≥5Years H@230Vac, 100% load. See lifetime vs. Tc curve for the details

MTBF

≥ 200,000H@ 25, 230Vac,  80% load. (MIL-HDBK-217F)

Warranty

5 years

Others 

Dimensions

278*30*20mm(L*W*H)


Weight

210±5g

Категории на производи : Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач)

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号