Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач) > Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)
Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)
Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)
Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)
 • Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)
 • Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)
 • Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)

Широк влезен напон 347V линеарен лидер на возач (тенок)

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR47W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW

Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал Dali / 0-10V, Пасивен или активен сигнал.
Широк спектар на влезен напон 120VAC ~ 347VAC
Висока ефикасност до 88%
Вградена активна PFC функција
100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
Ефект за слабеење мазен, не трепелив
Заштита: Краток спој.

Погодно е за внатрешна апликација за осветлување LED


Спецификации за возачи Fahold Electronic Limited:

Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
H30W-02 30w 268*30*20.1mm

100-347VAC

 

DC27-54V

750mA

>0.9
HR47W-02 45w 306*30*20.1mm
600/820/1100mA >0.9
HR58W-02     55w 306*30*20.1mm
1300mA >0.9
HR82W-02
80w 374*30*23.45mm
2000mA >0.9

Информации за компанијата

LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење садови, LED ленти и светла и така натаму. Нашите затемнувачи од 0-10V / 1-10V ја поддржуваат и линеарната и логаритамската затемнувачка крива, ги затемнуваат светлата многу непречено и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлувањето, како што се Лутрон, Диналит, Шнајдер, Клипсал, Осрам, Филипс, АББ и така натаму .


Категории на производи : Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач)

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号