Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач) > LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W
LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W
LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W
LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W
 • LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W
 • LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W
 • LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W

LED линеарен линеарен возач 30W 50W 80W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR47W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW

Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал Dali / 0-10V, Пасивен или активен сигнал.
Широк спектар на влезен напон 120VAC ~ 277VAC
Висока ефикасност до 88%
Вградена активна PFC функција
100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
Ефект за слабеење мазен, не трепелив
Заштита: Краток спој.

Погодно е за внатрешна апликација за осветлување LED


Спецификации за возачи Fahold Electronic Limited:

Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
H30W-02 30w 268*30*20.1mm

100-277VAC

 

DC27-54V

750mA

>0.9
HR47W-02 45w 306*30*20.1mm
1100mA >0.9
HR58W-02     55w 306*30*20.1mm
1300mA >0.9
HR82W-02
80w 374*30*23.45mm
2000mA >0.9

Информации за компанијата

LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови систем за затемнување на капацитетот за контрола на LED светилката на таванот, LED осветлување, LED светлосните панели, ЛЕД-wидовите за миење идови, LED лентите за светло и така натаму. Нашите затемнувачи од 0-10V / 1-10V ја поддржуваат и линеарната и логаритамската затемнувачка крива, ги затемнуваат светлата многу непречено и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлувањето, како што се Лутрон, Диналит, Шнајдер, Клипсал, Осрам, Филипс, АББ и така натаму .


Категории на производи : Нов возачки линеарен LED возач (тенок возач)

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号