Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP-возач на алуминиумски LED возач > Метал куќиште IP65 Водоотпорен LED возач > 42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65
42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65
42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65
 • 42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65
 • 42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65

42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FT-42E-054B

Brand: Fahold

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 27-54Vdc

Output Current: 0.55-1.1A

Efficiency: 92%

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 24PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Детали

Возачот Fahold LED Street Lights е функционално осветлување со комбинирање на економичност и чист дизајн. Тој им нуди на клиентите сите придобивки од LED осветлувањето - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервис и помалку одржување. Флексибилен, безбеден и сигурен, возачот на светлината Fahold Street е совршен замена за извор на енергија од ЛЕР на конвенционалниот CFL LowBay систем, овозможувајќи ви да ги осветлите вашите супермаркети, продавници за мало и спортски рекреативни простори попаметен.

Улични напојувања за улично осветлување;

Спецификации на производи:

 • Излезен напон: 27-54V
 • Излезна струја: 0,55-1,1А
 • Излезна моќност: 40W Макс.
 • Ефикасност: 92%
 • Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Спалување: 0-10V / PWM / Отпорен
 • Сертификат: UL, FCC, CE


Другите стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, над оптоварување и термичка до 110 ° C, низ целата површина на единицата.


Стандардни карактеристики на овој LED возач за осветлување вклучуваат краток спој, преоптоварување, напон и над заштита на температурата и единицата е дизајнирана да ги задоволи UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547. Се одликува со четири дупки за монтирање на површина од 0,02 инчи и е дизајниран со позиции за монтажа на дупките за да ги одржуваат безбедно компатибилните напојувања.

Пакување и испорака

Откако ќе ја поставите нарачката, ние ќе ја доставиме стоката ASAP, доколку тие се на залиха. Стоката ќе се испраќа по воздушен, морски, меѓународен експрес или како услов на клиентите.


Категории на производи : IP-возач на алуминиумски LED возач > Метал куќиште IP65 Водоотпорен LED возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号