Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > Метал куќиште IP65 Водоотпорен LED возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Метал куќиште IP65 Водоотпорен LED возач

Категории на производи од Метал куќиште IP65 Водоотпорен LED возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Водоотпорен LED возач; 0-10V пресилување; возач на улична светлина; Водоотпорен возач , Водоотпорен LED возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од широк влез AC R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Метал куќиште IP65 Водоотпорен LED возач Добавувачи

Идеални за внатрешни и надворешни инсталации, вклучително и улично осветлување и архитектонско осветлување, овие високо ефикасни LED возачи се заштитени од прашина и влага, обезбедувајќи излези до 150W.

Врвните карактеристики вклучуваат:

  • Режими на постојана напон или постојана струја
  • Заштита: Краток спој / Пренапон / прекумерна температура
  • Висока ефикасност: До 91,5%
  • IP67 дизајни за суви, влажни или влажни локации
  • Непробоен дизајн: Ладење со конвекција на слободен воздух
  • UL признат за САД и Канада; FCC класа Б
  • Сеопфатна 5-годишна гаранција!

Metal case IP65


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号