Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
50W LED диоди за LED панели
50W LED диоди за LED панели
50W LED диоди за LED панели
 • 50W LED диоди за LED панели
 • 50W LED диоди за LED панели
 • 50W LED диоди за LED панели

50W LED диоди за LED панели

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN55W-02

Additional Info

Пакување: 28 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Определување

-Влезниот напон (AC100-347V)

-Некои пара нема трепкање, тројно затемнување 0-10V / PWM / PX

-Класа 2 безбедносен излез дизајн, Класа P сертифициран производ

-5 години гаранција

Опис на производот

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација

Спецификации на производот:


 • Излезен напон Опсег: 100-277V
 • Напон: 25-45V
 • Излезна моќност: 52W
 • Димензии: 180x76x33mm
 • Ефикасност: 88%
 • Encironment / IP рејтинг: затворен IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX
 • Сертификат: UL, FCC, класа P


Лед панел светло возач, дизајн за 52W LED ВНАТРЕШНА ПАНЕЛНА СВЕТЛКА, без трепкање и затемнување со затемнување. Нејзиното куќиште е изработено од железо, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка.

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР возен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号