Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач > 24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67
24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67
24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67
24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67
 • 24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67
 • 24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67
 • 24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67

24V LED Водоотпорен LED снабдување со електрична енергија IP67

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 12 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-038

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FD-160H-038, е направен за ЛЕР улично осветлување апликации да работат општо отворено осветлување решение. Постојан напон Фликерот без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 80W, широк напон на IP67 водоотпорен дизајн со UL, FCC, CE сертификати. Единиците се погодни за ЛЕР улични светилки и крошна светла. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.


Стандардните функции на драјверот за LED осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547 и така натаму.

Waterproof Led Supply Power

Спецификации на производот:

Излезен напон: 38V

Макс. Излезна моќност: 160W

Макс. Излезна струја: 5000mA

Димензии: 216x66x38mm

Ефикасност: 93%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

Waterproof Led Supply Power

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号