Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W
Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W
Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W
 • Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W
 • Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W
 • Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W

Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-36H-038

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 140*48*33 Mm

Maximum Power: 36W

Sample: Available

Skype: Carrie-Fahold

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

FD-36H-038 LED-драјвер дизајниран за улично осветлување со дополнителна функција за затемнување, а неговата ефикасност до 93%, може да се користи за опасни прилики.


Карактеристики и придобивки
· UL наведен
· Прашок обложен железо
· Висока PFC
· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW
· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.
· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
· Вградена активна PFC функција
· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
· Ефект на диммирање, мазна, без треперење
· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


Спецификации на производот:
Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 45-76 / 65-115V
Излезна моќност: 36W
Струја: 100-1200mA
Димензии: 140x48x33mm
Ефикасност: 88%
Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
Макс. Влезен напон: 277V
Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX
Сертификат: UL, FCC, класа P

Street LED Lighting Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号