Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67
UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67
UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67
 • UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67
 • UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67
 • UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67

UL 80W водоотпорно LED светло за возач IP67

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-54B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 24V

Efficienty: 93%

PF: >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 30pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs/month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

Излезен напон: 54V

Макс. Излезна моќност: 80W

Макс. Излезна струја: 2600mA

Димензии: 152X66X38mm

Ефикасност: 90%

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

07


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· IP67 водоотпорен

· Едноканален излез, излезно ниво на струја.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


FD-80H-24 Драјвер за постојан напон , LED Driver без трепкач, Desigen за високи лумени Надворешни осветлување, Драјвер за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од светло алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка и Европа.

FD80H-054B02


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号