Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач
Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач
Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач
 • Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач
 • Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач
 • Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач

Фрекфер Слободен 24V отворено LED светла возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-024

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W, 100w

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 24V

Efficienty: 93%

PF: >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 30pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs/month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

UL / TUV Водоотпорен возач серија:

FD-80H-024 предводен од возачот, направен во алуминиумски куќиште и наменет за LED улични светилки. Без фликери 80W 2600mA, со UL, FCC, RCM, CB, CE сертификација, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешно светло. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, прекумерна температура, пренапонска заштита.

FD80H-054B02

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· IP67 водоотпорен

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација

Спецификации на производот:

Излезен напон: 24V

Макс. Излезна моќност: 80W

Макс. Излезна струја: 2600mA

Димензии: 152X66X38mm

Ефикасност: 90%

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

FD-80H-24 Драјвер за постојан напон , LED Driver без трепкач, Desigen за високи лумени Надворешни осветлување, Драјвер за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од светло алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка и Европа.

FD-160H-054B03

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号