Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач > IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
 • IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
 • IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
 • IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување
 • IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување

IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-038W

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W, 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 216*66*38mm

Efficienty: 93%

THD: <15%

Type: FD-160W

Output Current: 5A

Additional Info

Пакување: 30PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FD-160H-024 , специјално дизајниран за ЛЕР Стрит светла, предводена од апликации на крошна светла, за да работи општо решение за осветлување на отворено. IP67 водоотпорен дизајн, со затемнување од 0-10V, PWM, RX, го поминуваат UL сертификација со гаранција од 5 години. На влез 100-277V, најголемата излезна струја може да ја направи 5A, топла продажба на овој пазар.

Стандардните карактеристики на овој LED возач на осветлување вклучуваат краток спој, преоптоварување, заштита од напон и над температура и единицата е дизајнирана да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547.

0-10v DIM Led Driver IP67


Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

- Возач предводена од алуминиум

· Извод за единечен канал, избирање на ниво на струја на излез.

· Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 93%

· Вградена активна PFC функција

· 100% влез во сигналот за затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: Краток спој, над оптоварување, над напон и заштита над температурата

· Погодно е за внатрешна апликација за осветлување на ЛЕР

 • ОЕМ и ОДМ се добредојдени.
 • Примерок за плаќање: може да се преговара, примерокот може да се испорача за 5 дена.
 • Висок квалитет, комплетен вид, добра стабилност, силна практичност.
 • Добра услуга по продажбата и укажува на техничка поддршка.
 • Заштеда на енергија, долг живот.
 • Компатибилен со системи на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler, итн.
 • Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, отворено, затворено, сала, сцена и др.


Спецификации на производи:

Излезен напон: 24-38V

Макс. Излезна моќност: 160W

Макс. Излезна струја: 3300mA

Димензии: 216x66x38mm

Ефикасност: 93%

Електронски предводени од Димер

Обезбедување / Рејтинг на IP: надворешно / IP67

Трепери бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

FD-160H-024, UL наведен IP67 LED возач постојан возач на затемнување на возачот , без треперење 0 / 1-10V / PWM / RX затемни, решенија за улично осветлување, Десиген за висок лумен Линеарни светла и улични светла предводени од високо квалитетни. Возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од алуминиум, независен дизајн за излезна врска структура, погоден за пазарот во Европа и пазарот во Северна Америка.

Led Power Supply IP67

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号