Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач > Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A
Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A
Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A
Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A
 • Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A
 • Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A
 • Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A

Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A

  Единечната цена: USD 12 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-042B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 152*66*38mm

Current Accuracy: +-3%

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Детали

FD-80H-038B, извонреден алуминиумски комплет водич, наменет за комерцијално надворешно осветлување , придвижува апликации за рефлектори , за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон на излезот од IP67 пејзажно осветлување доведе возачот дизајн. Единиците се погодни за градски улични светилки , предводени улични светилки и крошна и рефлектори итн. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, IP67 водоотпорен, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

city street lights driver

Карактеристики и придобивки


1. Единечен канал излез, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

2. Поддршка 1-10V по затемнување сигнал, Пасивен или активен сигнал.

3. Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

4. ouput напон може да изберете како различни опсег: 24-38V, 30-42v, 36-54 / 45-76 / 72-143v

5. Висока ефикасност до 90%

6. Вградена активна PFC функција

7.100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

8. Ефект на губење ефект, без треперење

9. Заштита: краток спој, преку напон.

10. Погоден за надворешна LED осветлување апликација

11. OEM & ODM се добредојдени.
12.Притирање на примерокот: преговарачка, примерок може да се набави за 5 дена.
13. Висок квалитет, комплетни видови, добра стабилност, силна практичност.
14. Добар пост-продажен сервис и точка до точка техничка поддршка.
15. Заштеда на енергија, долго користење на животот.
16. Компатибилен со системите на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler итн.


Спецификации на производот:

Излезен напон: 30-42V

Макс. Излезна моќност: 80W

Макс. Излезна струја: 2200mA

Димензии: 152x66x38mm

Ефикасност: 90%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

FD-80H-038B, наменета за возач на улична светилка , постојан струјно затегнувачки возач , без треперење 0 / 1-10V / PWM / RX за намалување на светлината, решенија за улично осветлување, наменети за високи луменски светилки за наводнување и улични светилки со висок квалитет. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од Алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.


smart street lighting driver


Сертификати:

ulTUV

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > ЛЕР улични светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号