Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Панел монтиран LED-возач
 • Панел монтиран LED-возач

Панел монтиран LED-возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02V42A

Brand: Fahold

Safety Standard: UL Class 2 FCC CE

Size: 200*86*35mm

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 28PCS / BOX

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

Функции на семејството на производот

· Фреквенција на линија: 0 Hz | 50 Hz | 60 Hz

· Разновиден опсег на примена поради опсегот на излезна моќност до 42 W

· Напон: 100-277 V

· Достапен со излезниот струен опсег: до 1150 mA

· Изолирани возачи

Семејни бенефиции за производ

· Флексибилна и иднина доказ тековната поставка преку NFC (Near Field Communication)

· Живот: до 100.000 часа (температура на Tc = 65 ° C, максимум 10% стапка на неуспех)

· Висок квалитет на светло благодарение на <1% излезна струја

· Многу висока ефикасност

· Да се ​​исполнат безбедносните барања поради преоптоварување, надтемпература заштита

Области на примена

· Панел осветлување за канцеларија, образование, индустрија, складишта и малопродажба

· Инсталација во системи за итни осветлување во согласност со IEC 61347-2-13, додаток J

· Погоден за вградување во системи за итни осветлување според EN 60598-2-22

· Погоден за светилки со заштита од класа I


Технички податоци

Nominal input voltage

100-277 V

Mains frequency

50/60 Hz

Input voltage AC

90-305 V

Input voltage DC

176-276 V

Power factor λ

> 0.95

ECG efficiency

up to 93 %

Surge capability (L/N-Ground)

2 kV

Surge capability (L-N)

1 kV

Nominal output voltage

25-42V

Nominal output current

300-1150 mA 

Output ripple current (100 Hz)

< 1 %

Nominal output power

6.1-42 W

Galvanic isolation

Isolated

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号