Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Врвен монтиран водич за светлосни панели
Врвен монтиран водич за светлосни панели
Врвен монтиран водич за светлосни панели
Врвен монтиран водич за светлосни панели
 • Врвен монтиран водич за светлосни панели
 • Врвен монтиран водич за светлосни панели
 • Врвен монтиран водич за светлосни панели
 • Врвен монтиран водич за светлосни панели

Врвен монтиран водич за светлосни панели

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE042-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Во електрониката, LED-коло или LED-возач е електрично коло кое се користи за напојување на диоди што емитуваат светлина (LED). LED напојувањето мора да обезбеди доволно струја за да ја запали LED на потребната осветленост, но мора да ја ограничи струјата за да спречи оштетување на ЛЕР. Нашите LED возачите се движат од традиционалните константен напон и постојан струја дизајни на state-of-уметноста, константна моќност да Цртеж интелигентен програмабилни возачи, како 0-10V се регулира со потенциометар возачи, DALI се регулира со потенциометар возачи и DMX се регулира со потенциометар возачи.


Набавка на возач за LED светла, тркалезен панел светла возач, предводена трансформатор од Кина снабдувач

Возач за LED светла, возач на тркалезни светилки, предводен трансформатор


Карактеристики и придобивки


 • Висок PFC
 • Лесни
 • Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240VAC
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Заштита: краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерна заштита
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација
 • Излезен напон: 30-42V
 • Макс. Излезна моќност: 40W
 • Макс. Излезна струја: 1300mA
 • Димензии: 132 * 45 * 30 мм
 • Ефикасност: 88%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20
 • Сертификат: UL, CE, SAA, CE

36W LED панел светло возач; ЛЕД панел светла производител на драјвери; 40W врвен монтиран панел светло возач


He04201730

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号