Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Раскрсница кутија плоштад светла возач
Раскрсница кутија плоштад светла возач
Раскрсница кутија плоштад светла возач
 • Раскрсница кутија плоштад светла возач
 • Раскрсница кутија плоштад светла возач
 • Раскрсница кутија плоштад светла возач

Раскрсница кутија плоштад светла возач

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Square Lights, неколку пати повик панел светла, тоа е мала потрошувачка на енергија доведе светилки кои заштедуваат енергија во секојдневниот живот.Fahold HN45W-02 Возач на квадратни светла, прибор за волан за лесни панели , опсег од 30 W до 45W, UL, CE компатибилен, единечен излез, возачи со постојано струја, од водонепропустлив дизајн. Комерцијалниот светлосен систем за лесен водич е погоден за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи површини, како што е дрвото, и може да се инсталира во дрвен кабинет, ако се почитуваат минимални растојанија за монтирање.

Возач за LED светла, возач на тркалезни светилки, предводен трансформатор


Карактеристики и придобивки


 • Висок PFC
 • Лесни
 • Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Заштита: краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерна заштита
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација
 • Излезен напон: 25-40V
 • Макс. Излезна моќност: 45W
 • Макс. Излезна струја: 1150mA
 • Димензии: 180 * 76 * 33 мм
 • Ефикасност: 88%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, CE, SAA, CE

Hn45w 02 770 3Hn45w 02 770 2Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号