Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач > UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност
UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност
UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност
UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност
 • UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност
 • UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност
 • UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност

UL наведени квадратни сијалици LED Возач со висока ефикасност

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE40WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Square Lights, неколку пати повик панел светла, тоа е мала потрошувачка на енергија води светилки кои заштедуваат енергија во секојдневниот живот.Fahold HE40WU-01 серија, предводени од лежиштето панел светло додатоци , се движат од 21 до 40W, UL, CE согласност, единечен излез, постојано струјни возачи, од водонепропустлив дизајн. Комерцијалниот светлосен систем за лесен водич е погоден за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи површини, како што е дрвото, и може да се инсталира во дрвен кабинет, ако се почитуваат минимални растојанија за монтирање.

Возач за LED светла, возач на тркалезни светилки, предводен трансформатор


Карактеристики и придобивки


 • Висок PFC
 • Лесни
 • Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 88%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Заштита: краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерна заштита
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација
 • Излезен напон: 25-40V
 • Макс. Излезна моќност: 40W
 • Макс. Излезна струја: 1000mA
 • Димензии: 115X41X28 мм
 • Ефикасност: 87%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, CE, SAA, CE


He40wu03 720He40wu02 720

40W предводени од панел светло Лед возач , Desigen за светлосни панели со високи лумени, за возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезната врска, погодна за европскиот пазар.Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号