Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED панел светло 30W возач
LED панел светло 30W возач
LED панел светло 30W возач
 • LED панел светло 30W возач
 • LED панел светло 30W возач
 • LED панел светло 30W возач

LED панел светло 30W возач

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE30WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

HE30WU-01 серија, 30W LED панел светло трансформатор , се опсег од 21 W до 30W, UL, CE согласност, еден излез, постојано струја предводена од возачи, на не водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи површини, како што се дрво, и може да се инсталира во дрвен кабинет, ако се забележат минимални растојанија за монтирање. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат ниска потрошувачка на енергија 30W возач , заштита од преоптоварување, краток спој и термичка до 110 ° C, низ целата површина на уредот.


Возач за LED светла, возач на тркалезни светилки, предводен трансформатор

Карактеристики и придобивки

 • Висок PFC
 • Лесни
 • Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 88%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Заштита: краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерна заштита
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација


Спецификации на производот:

 • Излезен напон: 25-42V
 • Макс. Излезна моќност: 30W
 • Макс. Излезна струја: 750mA
 • Димензии: 115X41X28 мм
 • Ефикасност: 87%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, CE, SAA, CE

30W предводени од панел светло Лед возач , Desigen за светлосни панели со високи лумени, за возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезната врска, погодна за европскиот пазар.Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号