Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач > Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач
Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач
Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач
Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач
 • Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач
 • Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач
 • Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач

Висока ефикасност 300mA фликер Слободен LED возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN60W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

PF: >0.9

TDH: <15%

Size: 180*76*33 Mm

Maximum Power: 60W

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали


Серијата HN60W-02 е 60W LED-драјвер за LED панел , LED таванско светло, LED Downlight со UL сертификат, кој работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување. Влезниот опсег може да биде 90-350VAC


Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.
Спецификации на производот:


• UL, FCC уверение, со метален случај;

• Висока ефикасност, фактор на висока моќност;

• Заштита: преку напон, краток спој,

Отворен коло итн.

• Може да биде погоден за влажна средина;

• Класа П сертифициран.


UL HN60W-02 Возач (возач на LED панели), Desigen за светлосни панели со високи лумени. Нејзината куќиште е изработена од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

LED Lighting Driver 60W


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号