Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
52w Диммирање LED водич за LED панели
52w Диммирање LED водич за LED панели
52w Диммирање LED водич за LED панели
 • 52w Диммирање LED водич за LED панели
 • 52w Диммирање LED водич за LED панели
 • 52w Диммирање LED водич за LED панели

52w Диммирање LED водич за LED панели

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN55W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Year

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

PF: >0.9

Size: 180x76x33mm

Efficienty: 88%

Additional Info

Пакување: 50pcs / картон

Продуктивност: 5000000/year

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 5000/Week

Сертификат: UL,FCC,Class P

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Детали

HN55W-01, наменета за 52 W LED панели . Без трепкач 0-10V затемнувачки LED Возач 52W 1150mA, со UL, CB, CE согласност. Единиците се погодни за внатрешни панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластично лепење и заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

52w LED Driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


Спецификации на производот:


 • Излезен напон Опсег: 100-277V
 • Напон: 25-45V
 • Излезна моќност: 52W
 • Димензии: 180x76x33mm
 • Ефикасност: 88%
 • Encironment / IP рејтинг: затворен IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX
 • Сертификат: UL, FCC, класа P


Лед панел светло возач, дизајн за 52W LED ВНАТРЕШНА ПАНЕЛНА СВЕТЛКА, без треперење и затемнување со затемнување. Нејзиното куќиште е изработено од железо , независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка.


52w LED Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号