Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач > 40W предводена струја постојана струја PF 0.95
40W предводена струја постојана струја PF 0.95
40W предводена струја постојана струја PF 0.95
40W предводена струја постојана струја PF 0.95
40W предводена струја постојана струја PF 0.95
 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95
 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95
 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95
 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95

40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HU40W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

40W Лед возач Постојана струја 1050мм 27-42V PF 0.95


Детали

HU40W-01 серија, 40W LED трансформатор , се опсег од 28 W до 44.1W, TUV, CE компатибилен, единечен излез, драјвери со постојано струја, од водонепропустлив дизајн. Единиците се погодни за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи површини, како што се дрво, и може да се инсталира во дрвен кабинет, ако се забележат минимални растојанија за монтирање. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат возач за заштеда на енергија , заштита од преоптоварување, краток спој и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.


Стандардните карактеристики на ова напојување со LED осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонска заштита и заштита над температурата, а единицата е дизајнирана да ги исполнува TUV EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

40W LED Transformer


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 40W

Макс. Излезна струја: 1050mA

Димензии: 115X41X28 мм

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: TUV, CE, SAA, CE

40W предводени од панел светло Лед возач , Desigen за светлосни панели со високи лумени, за возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезната врска, погодна за европскиот пазар.

Energy saving driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号