Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
240Vac Лед панел светло возач
240Vac Лед панел светло возач
240Vac Лед панел светло возач
 • 240Vac Лед панел светло возач
 • 240Vac Лед панел светло возач
 • 240Vac Лед панел светло возач

240Vac Лед панел светло возач

  Единечната цена: USD 3.45 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE042-01

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

240Vac предводени од светлината возачот

HE042-01 е 46W 1.3A рејтинг напојување со PFC LED осветлување од IP20 со универзален напонски опсег од 100 ~ 240V AC. Овој ЛЕР Возач има номинален излезен напон од 27-42V и номинално постојано струјно ниво од 0.5-1.3A. Единицата е спакувана во силна пластична кутија која дава IP20 рејтинг и го прави погоден за примена на услови за внатрешно осветлување.

Стандардните функции на овој LED трансформатор за осветлување на електрична енергија вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонска заштита и прекумерна заштита, а единицата е дизајнирана да ги исполнува TUV EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.Household lighting driver

Карактеристики и придобивки


 • 100-240VAC Универзален AC влез
 • Целосно затворено пластично куќиште со IP20 лежиште
 • Кратко коло, над оптоварување, преку напон, над заштита на температурата
 • Вградена активна PFC функција
 • Ладење со слободна конвекција на воздухот
 • Идеален за панелни светла, LED осветлување, подвижни знаци и внатрешни електронски киосци
 • 3 годишна гаранција
 • Висока ефикасност до 88%
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 46W

Макс. Излезна струја: 1300mA

Димензии: 132X45X30 mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, CE, SAA


46 W панел светло возач , Desigen за високо-лумен панел светла, Осветлување на домаќинство осветлување Лед извор на енергија коло . Нејзиното куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезната врска, погодна за северно-американски пазар.

46W panel diver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号